W środę seminarium nt. zatrudnienia socjalnego w Siedlcach [ZAPROSZENIE]

Debata na temat możliwości pomocy osobom w trudnej sytuacji i zagrożonych wykluczeniem społecznym – to główny cel seminarium, które odbędzie się 20 czerwca 2018r. w Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedlce przy ul. Budowlanej 1 o godz. 10:00.

Wyróżnienia w dziedzinie ekonomii społecznej trafiły do siedleckiej Caritas!

Nie działają dla zysku, ale dla dobra słabszych - tych, którym szczególnie trudno odnaleźć się na rynku pracy. W piątek, 8 czerwca 2018r. podczas „IV Mazowieckich Spotkań z Ekonomią Społeczną” oficjalnie wręczono podmiotom ekonomii społecznej wyróżnienia Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej. Znalazły się wśród nich trzy jednostki Caritas Diecezji Siedleckiej, doceniony został również jej dyrektor - ks. Marek Bieńkowski.

Festiwal Organizacji Pozarządowych w Koszalinie

16 czerwca Caritas zaprezentował się na Koszalińskim Festiwalu Organizacji Pozarządowych, który jak co roku odbył się przy okazji Dni Koszalina.

„Ojciec Niezłomny”, czyli droga ku wolności

Co roku wychodzi z zakładów karnych na wolność ok. 10 tys. osób na prawie 82 tys. osadzonych. W Polsce wskaźnik liczby osób wracających do więzienia w ciągu 5 lat od wyjścia wynosi 26%, z czego połowa wraca w ciągu pierwszego roku od zwolnienia. Nie zawsze dlatego, że był to ich świadomy wybór.

Z Grodna do Kołobrzegu - wizyta dzieci polonijnych w kołobrzeskiej Caritas

4 czerwca , 47 dzieci z parafii pw. Najświętszego Odkupiciela w Grodnie przybyło na 2 tygodnie do kołobrzeskiego ośrodka Caritas pw. Aniołów Stróżów. To już kolejna wizyta polonijnych dzieci w diecezjalnych ośrodkach Caritas.

Zgromadzenie Dyrektorów Caritas Diecezjalnych

Strategia Caritas w Polsce na następne lata, planowanie i koordynacja działań ale też RODO w praktyce - to główne tematy zebrania dyrektorów Caritas Diecezjalnych z całej Polski.

Książki, kalkulatory, kurnik i remont szpitala dla Afryki

Właśnie zakończyły się trzy projekty prowadzone przez polskie misjonarki w Kamerunie i Kenii. Caritas Polska dofinansowała zakup kalkulatorów i książek dla uczniów technikum, rozbudowę ośrodka zdrowia oraz remont kurnika. Łączna kwota wsparcia to ponad 48 tysięcy złotych.

Uczestnicy programu „Damy radę!” uczą się streetworkingu

Rozpoczynamy projekt „Streetworking rowerowy Damy radę!” z myślą o dzieciach ulicy, których nie brakuje w Warszawie, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim. Będzie to próba wejścia w przestrzeń ludzkiej samotności, biedy i opuszczenia z otwartymi oczami i sercem.

Znaczek Świętego z okazji roku Jubileuszowego Ojca Pio

Rok 2018 to jubileuszowy rok Ojca Pio. W ramach obchodów jubileuszu Krakowska Prowincja Kapucynów przygotowała różne wydarzania zarówno dla czcicieli świętego Stygmatyka, jak i dla tych, którzy pragną poznać jego duchowość. Poczta Polska 16 czerwca wprowadzi do obiegu znaczek „Święty Ojciec Pio”. Caritas Polska jest głównym partnerem roku jubileuszowego.

Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Pratulinie - podsumowanie

Modlitwa, integracja i dobra zabawa – tak w skrócie przebiegał Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas, który odbył się 29 maja 2018r. w Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Pojawiło się na nim prawie tysiąc osób! Imprezę honorowym patronatem objął bp Kazimierz Gurda.