"Wolność we krwi" - na widowisko niepodległościowe 15 VIII zaprasza Radosław Pazura

Caritas Polska zaprasza na wyjątkowe multimedialne widowisko niepodległościowe, które odbędzie się 15 sierpnia w święto Wniebowstąpienia NMP i Narodowym Dniu Wojska Polskiego.

„Z Maryją wolni”. Polscy pielgrzymi na drodze ku Jasnej Górze

Wyrzeczenia i  trudy, a na końcu radość z osiągnięcia celu wędrówki. W poniedziałek wyruszyła 307. warszawska pielgrzymka piesza na Jasną Górę. Również Caritas organizuje coroczną pielgrzymkę osób bezdomnych do Częstochowy.

Wakacje z Bogiem w Sokółce

Dziesiątki atrakcji: prace manualne, lepienie, malowanie, gry i zabawy na świeżym powietrzu, szereg wyjazdów… W Sokółce zakończyły się "Wakacje z Bogiem". Wakacyjny czas organizowali nie tylko wychowawcy, ale także rodzice dzieci uczestniczących w zajęciach.

Tornister Pełen Uśmiechów: z Białegostoku na Wschód

Uśmiech dadzą kredki, mazaki, zeszyty, kalkulatory i inne przybory szkolne. Rusza tegoroczna akcja Tornister Pełen Uśmiechów. W tym roku plecaki z Caritas Archidiecezji Białostockiej wyjadą na Wschód.

Wyprawki z Wrocławia dla rodaków ze Wschodu

Arcybiskup Józef Kupny poświęcił tornistry wypełnione zeszytami, piórnikami i tym wszystkim, co jest potrzebne w szkole. W tym roku akcję Tornister Pełen Uśmiechów chcemy skierować szczególnie do naszych rodaków mieszkających na Wschodzie. 

Pierwsza łaźnia dla bezdomnych w Lublinie - buduj ją z nami

Każdego roku stawiamy sobie jako Caritas diecezji lubelskiej nowe cele. W 2017 r. było to utworzenie punktu Anielska Przystań. To miejsce, w którym osoby bezdomne otrzymują ciepły posiłek, odpoczywają, rozmawiają – mają namiastkę domu. Po uruchomieniu Anielskiej Przystani szybko przekonaliśmy się, że musimy pójść krok dalej. Oprócz posiłków, ci ludzie potrzebują łaźni, usług fryzjerskich, opatrunków, ubrań, leków, odzieży, środków czystości itp.

„Polska – jak dobrze tu być”. Kolonie dzieci polonijnych z Ukrainy w Sokołowie Podlaskim.

Zakończyły się kolonie organizowane przez Caritas we współpracy z Senatem Rzeczypospolitej Polskiej. Od 15 lipca do 24 lipca 2018 r. w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim przebywało 45 dzieci polonijnych z terenu Ukrainy. Część uczestników tegorocznego wypoczynku przyjechała do ojczyzny swoich przodków po raz pierwszy.

Kolonie dzieci polonijnych z Litwy w Sokołowie Podlaskim

Od 3 lipca do 12 lipca 2018 r. w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim odbwały się kolonie dla dzieci i młodzież z Litwy z okolic Wilna. Wyjazd zorganizowała Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w ramach Wakacyjnej Akcji Caritas.

I turnus Wakacyjnej Akcji Caritas dla dzieci z diecezji siedleckiej

Wyjazd w góry to jedno z marzeń wielu dzieci. W tym miesiącu Caritas Diecezji Siedleckiej zapewniła 49 dzieciom moc atrakcji w stolicy polskich Tatr. Pierwszy turnus, który trwał od 11 do 20 lipca 2018r. w Zakopanem, dobiegł końca.

Już jutro rozpoczyna się akcja "100 dni trzeźwości na 100-lecie niepodległości"

Kościół w Polsce co roku zachęca do podjęcia w sierpniu wstrzemięźliwości od alkoholu. W tym roku proponuje, by z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości zachować abstynencję dłużej, przez okres 100 dni.