• Caritas
  • Caritas

Radom: Kościelna Rada Pomocy Bezrobotnym organizuje kurs na agenta ubezpieczeniowego

Caritas Diecezji Radomskiej

Kościelna Rada Pomocy Bezrobotnym organizuje kurs na agenta ubezpieczeniowego. Będzie to pierwszy tego typu kurs organizowany przez tę Radę w diecezji radomskiej. Rada Działa ona przy diecezjalnej Caritas.

Dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Piotr Jaśkiewicz wyraził nadzieję, że bezrobotni, którzy zgłoszą swój udział w kursie, będą mogli znaleźć po nim pracę. Mamy zapewnienie od naszego partnera - Towarzystwa Ubezpieczeniowego Gearling, że osoby, które zdadzą egzamin po ukończonym kursie, na pewno uzyskają pracę - powiedział KAI. Dodał, że inicjatywa ta wyszła od Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

Zgłoszenia należy składać osobiście w biurze Caritas Diecezji Radomskiej przy ulicy Kościelnej 5, tel. 0-48 365-29-29.

Do tej pory z różnego rodzaju kursów organizowanych przez Kościelną Radę Pomocy Bezrobotnym w Radomiu skorzystało 1,3 tys. W ostatnich miesiącach przeszkolono na nich ok. 160 osób. W regionie radomskim mieszka prawie 66,5 tys. bezrobotnych, z czego ponad połowa mieszka w samym Radomia. Stopa bezrobocia w tym regionie kształtuje się obecnie na poziomie 23 proc. podczas gdy na Mazowszu wynosi przeciętnie niecałe 10,5 proc.