Ks. Robert Kowalski przez pięć ostatnich lat pełnił funkcję wicedyrektora diecezjalnej Caritas. – W tym czasie poznałem całą strukturę Caritas. Będę chciał bardziej dostrzec do samotnych i chorych. Mamy coraz więcej takich osób w społeczeństwie. Będziemy starali się również uruchomić kolejne wypożyczalnie sprzętu medycznego – powiedział ks. Kowalski, zapraszając jednocześnie do “niesienia pomocy, okazywania wsparcia i solidarności względem potrzebujących”.

Wicedyrektorem radomskiej Caritas został ks. Damian Drabikowski. – Będę starał się wsłuchać w potrzeby ubogich i udzielić im pomocy. Taka dewiza będzie mi przyświecała w nowej pracy. Z nadzieją podejmuję to nowe wyzwanie. Mam też obawy, czy podałam.  Ale liczę, że doświadczenia zdobyte w ciągu ostatnich 9 lat pracy w różnych parafiach będą owocowały w Caritas – wyznał ks. Drabikowski.

Ks. Robert Kowalski został wyświęcony w 2002 roku przez bp. Zygmunta Zimowskiego. Przez 3 lata jako wikariusz pełnił posługę duszpasterską w parafii w Szydłówku. Uczestniczył w organizacji Parafialnego Zespołu Caritas, współorganizował też warsztaty zajęciowe dla dzieci, obozy dla młodzieży i półkolonie. Był też wikariuszem w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Sprawował tam funkcję opiekuna Parafialnego Zespołu Caritas. Był też współzałożycielem i koordynatorem świetlicy parafialnej, koordynatorem projektu PEAD, organizował również wyjazdy wakacyjne dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Prowadził także zajęcia sportowe, spływy kajakowe oraz koordynował zbiórki Caritas, włącznie z pomocą dla powodzian.

Z kolei ks. Damian Drabikowski urodził się 1979 roku w Starachowicach. Święcenia kapłańskie przyjął w 2005 roku z rąk biskupa Zygmunta Zimowskiego. Pracował w parafii Szydłówek, następnie w Wierzbicy, gdzie był zaangażowany w świetlicę socjoterapeutyczną Betania. Pracował też w Żarnowie, gdzie założył Szkolne Koło Caritas.