Radom: 30 ton darów przekazała Caritas dla potrzebujących

395

30 ton darów wydała dotychczas Caritas Diecezji Radomskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Wsparciem objęto 2,5 tys. potrzebujących.

Koordynator akcji ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor diecezjalnej Caritas powiedział, że powiększa się sfera ubóstwa w społeczeństwie. – Są to rodziny, które nie mają odpowiednich warunków do zapewnienia bytu nie tylko dorosłym, ale i dzieciom. Są to rodziny, które są zagrożone alkoholizmem i bezrobociem. Zasadność tego programu jest ogromna – powiedział ks. Drabikowski.

Z kolei ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas dodał, że z programu korzystają osoby, które zostały zakwalifikowane przez Miejskie i Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej. – Dotyczy to osób, które spełniają kryteria dochodowe, czyli 813 złotych na osobę samotną i 684 złotych na osobę w rodzinie. Jesteśmy przygotowani, by zwiększyć wydawanie darów dla 3,5 tys. osób – poinformował ks. Kowalski.

Artykuły, które są wydawane w ramach programu to: makaron, ryż, herbatniki, płatki, kawa, mleko, ser żółty, topiony, groszek, koncentrat pomidorowy, dżem, sok jabłkowy, mielonka, klops, cukier, olej, co daje na osobę 48 kg jedzenia.

Magazyn, gdzie wydawane są dary żywnościowe, mieści się przy ulicy Kościelnej 5 w Radomiu i jest czynny od poniedziałku do piątki w godzinach od 8.30 do 11.30 oraz 12.00 do 13.00. (rm)

***

Zapraszamy do nowego serwisu charytatywnego www.pomagam.caritas.pl

pomagam2_728x90_2

podobne artykuły