Szkolne Koła Caritas włączyły się w światową akcję modlitewnej adopcji biskupów, którzy uczestniczą w odbywającym się Watykanie synodzie biskupów poświęconym rodzinie. Młodzież zarejestrowała się na portalu adoptabishop.org, na którym zadeklarowała modlitwę w intencji konkretnego biskupa uczestniczącego w synodzie.

adopcja_uganda

Rok 2015 jest w Caritas poświęcony rodzinie, stąd zaangażowanie Szkolnych Kół Caritas w modlitewną adopcję – wyjaśnia s.  Zofia, opiekunka Szkolnego Koła Caritas zrzeszającego młodzież z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej. Młodzież z Reja adoptowała biskupa z Ugandy. Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej, dlatego za naszego Biskupa będziemy modlić się głównie na różańcu – wyjaśnia s. Zofia.

Młodzież z bielskiego Liceum Ogólnokształcącego nr III im. St. Żeromskiego objęła modlitewną adopcją arcybiskupa Los Angeles. Cieszymy się, że modlimy się za Arcybiskupa z Ameryki. Młodzież odebrała to jako wyróżnienie. Młodzi czują, że poprzez modlitwę, na swój sposób uczestniczą w synodzie poświęconym sprawom rodziny, a więc w czymś bardzo ważnym, co dotyczy również ich – mówi Katarzyna Snaczke, katechetka i opiekunka Szkolnego Koła Caritas w bielskim LO im. Żeromskiego.

Młodzież będzie modlić się za „swoich” Biskupów przez cały czas trwania synodu czyli do 25 października 2015 r.

Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów obraduje pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka w Watykanie w dniach 4-15 października 2015 r. na temat „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Jest kontynuacją zeszłorocznego Nadzwyczajnego Zgromadzenia Synodu w październiku br., którego tematem były „Wyzwania duszpasterskie dla rodziny w kontekście nowej ewangelizacji”.

***

Zapraszamy do nowego serwisu charytatywnego www.pomagam.caritas.pl
 pomagam2_728x90_2

podobne artykuły