Radom: Rusza Akademia Młodych Caritas

187

Zakończył się generalny remont budynku Caritas przy ulicy Kościelnej w Radomiu. Powstanie w nim Akademia Młodych. Obecnie trwają drobne prace wykończeniowe i porządkowe. Placówka zacznie swoją działalność jeszcze w tym roku.

Obiekt ma 400 metrów kwadratowych powierzchni. Na dole będzie świetlica, na górze ośrodek adopcyjny. Czekamy na montaż drzwi wejściowych, potem przyjdzie czas na sprzątanie i odbiór placówki przez odpowiednie służby – mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Akademia Młodych Caritas ma być skierowana do dzieci i młodzieży. Będą tam prowadzone zajęcia w różnych grupach wiekowych – od 7. do 18. roku życia. W budynku będzie się również znajdować świetlica terapeutyczna oraz Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

Całość prac remontowych oszacowano na ok. 700 tys. złotych, ale większość tej kwoty to były datki i wsparcie rzeczowe, jakie otrzymała radomska Caritas. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcje pomocowe, którzy wsparli nas w dotychczasowych działaniach remontowych – powiedział ks. Kowalski.

Obiekt kupiła Caritas od parafii NSJ na radomskich Glinicach. Była to pierwsza plebania, a później przez wiele lat mieściło się w nim Diecezjalne Studium Organistowskie. Budynek jest drewniany, wymagał m.in. ocieplenia, naprawy tynków, malowania, wymiany drzwi, podłóg, wymiany instalacji elektrycznej i wodnej oraz odpowiedniego wyposażenia. (rm)

***

Zapraszamy do nowego serwisu charytatywnego www.pomagam.caritas.pl

pomagam2_728x90_2