Wigilia z osobami ubogimi Caritas Diecezji Radomskiej

167

Bezdomni, ubodzy i samotni uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym, które odbyło się 23 grudnia w jadłodajni Caritas, mieszczącej się przy ulicy Kościelnej w Radomiu. Opłatkiem z potrzebującymi przełamał się wicedyrektor diecezjalnej Caritas ks. Damian Drabikowski. Dla podopiecznych tej organizacji charytatywnej przygotowano również 350 paczek żywnościowych.

Ks. Damian Drabikowski mówił, że w czasie zbliżających się świąt, nikt nie powinien być sam. – Dlatego życzę wam wszystkim, abyście nie byli sami, żebyście wiedzieli, że obok was kroczy Chrystus. Życzę, abyście te święta spędzili w gronie rodzinnym, wśród przyjaciół, żebyście wiedzieli, że jest z wami Chrystus. Jest to szczególnie ważnie w obchodzonym Roku Miłosierdzia. Pamiętajcie, że jesteście skarbem dla Kościoła – mówił ks. Drabikowski.

Uczestnicy spotkania wigilijnego życzyli sobie głównie zdrowia i pracy. – Bez zatrudnienia trudno godnie żyć. Z drugiej strony święta spędzę samotnie, bo w tym roku zmarła moja mama. To był naprawdę ciężki rok. Nie ukrywam, że ledwo daje sobie z tym radę – powiedział pan Władysław.

O. Hubert Matusiewicz, zastępca dyrektora Caritas Polska w rozmowie z Radiem Plus Radom przyznał, że misją Caritas, szczególnie w czasie Bożego Narodzenia jest niesienie pomocy ubogim. – Czas świąteczny skłania nas do refleksji. Bardziej pokazuje sytuację potrzebujących. Cieszę się, że wiele diecezjalnych Caritas wspólnie ze Strażą Miejską zawozi bezdomnym ciepłe posiłki czy śpiwory. To również okazja, by przełamać się z nimi opłatkiem. Oni naprawdę czekają na ten gest miłości z naszej strony – powiedział o. Hubert Matusiewicz.

Radomska Caritas wydała w ostatnim czasie 350 paczek żywnościowych. Pomagali również wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas w diecezji radomskiej. Szacuje się, że tą formą wsparcia zostało objętych kilka tysięcy potrzebujących. (rm)