Poświęcenie wyremontowanego schroniska dla kobiet

29 grudnia w budynku Schroniska dla Kobiet i Centrum Interwencji Kryzysowej w Kielcach przy ul. Urzędniczej 7B odbyło się poświęcenie placówki połączone ze spotkaniem opłatkowym.

Dyrektor kieleckiej Caritas ks. Stanisław Słowik wprowadził zebranych w atmosferę świątecznego spotkania i opowiedział o przebiegu remontu placówki. Po modlitwie i odśpiewaniu kolędy ks. Krzysztof Banasik poświęcił budynek oraz pobłogosławił pracowników, podopiecznych placówki i przybyłych gości. Uczestnicy spotkania  obejrzeli wyremontowaną placówkę, pokoje mieszkanek i kuchnię, funkcjonalne biuro, odnowione salki terapeutyczne oraz kolorową bawialnię dla dzieci. Pani Renata Segiecińska – dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego gratulowała przedsięwzięcia i złożyła życzenia noworoczne. Następnie w świetlicy Schroniska wszyscy zebrani połamali się opłatkiem, składając sobie życzenia błogosławieństwa i łask Bożych na nadchodzący Nowy Rok 2016. Po życzeniach uczestnicy uroczystości zasiedli do wspólnego stołu zastawionego tradycyjnymi świątecznymi potrawami przygotowanymi przez mieszkanki i pracowników Schroniska.

W ramach modernizacji placówki wymieniono podłogi i najstarszą część dachu, na który położono również instalację solarną. Wyremontowano łazienki, kuchnię, pokoje, bawialnię dla dzieci i salkę terapeutyczną oraz zamontowano plac zabaw. Remont kosztował 450 tysięcy złotych, z czego 360 tysięcy złotych pochodziło z budżetu państwa. Pozostała kwota to wkład Caritas Diecezji Kieleckiej.