Olsztyn: Miłosierdzie w SKC

Szkolne Koło Caritas Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki działające przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Butrynach przeprowadziło 9. Ogólnopolską Zbiórkę Żywności Caritas ”Tak, pomagam!” w dwóch sklepach sieci „Biedronka” w Olsztynie.

Dziesięciu wolontariuszy z opiekunem w ciągu dwóch dni trwania akcji zebrało kilkaset kilogramów artykułów spożywczych, które zostały przeznaczone na pomoc podopiecznym Centrali Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Ostatnia przeprowadzona tego typu akcja przez nasze SKC została poświęcona najbardziej potrzebującym rodzinom w Parafii św. Jakuba w Butrynach i na dożywianie uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Butrynach. W tym samym czasie wolontariusze prowadzili równolegle akcję Pola Nadziei w Galerii Warmińskiej w Olsztynie. Zbiórka pieniędzy wsparła zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla najmłodszych pacjentów Hospicjum Domowego Caritas w Olsztynie. Zaangażowani wolontariusze udzielili również wywiadu dla Radia Plus Olsztyn nt. skutecznego prowadzenia akcji charytatywnych i zaangażowania się w nie naszych wolontariuszy. Jesteśmy wdzięczni rodzicom naszych wolontariuszy, którzy z Chaberkowa, Starej Kaletki, Bałd, Bałdzkiego Pieca oraz Butryn przywieźli ich do Olsztyna i odebrali po skończonych akcjach. Ostatnim wydarzeniem tegorocznego adwentu w naszym Kole był finał akcji pomocy polskim uchodźcom z Mariupola. Po skończonych lekcjach, wieczorem wolontariusze zawieźli do Ośrodka Caritas w Rybakach zebrane dary. Wśród nich znalazły się środki higieny osobistej, ubrania, książki dla dzieci, artykuły szkolne, zabawki oraz multimedia. Adwentowy gest miłosierdzia w Roku Miłosierdzia!

Szkolne Koło Caritas Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Butrynach jest najstarszym SKC w Archidiecezji Warmińskiej i świętuje jubileusz swojej działalności (2000-2015).

podobne artykuły