Mszy świętej, podczas której udzielono sakramentu chorych, przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. W homilii bp Jan zauważył, że cierpienie jest zawsze wielką tajemnicą. Podkreślił, że chorzy i zdrowi są dla siebie nawzajem darem, mówił także o zbawczej wartości cierpienia. Po Mszy św. zebrani odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie wysłuchali referatu prawnika na temat możliwości uzyskiwania bezpłatnych porad prawnych przez osoby starsze i wykluczone.

Dzień Chorego obchodzono także w kieleckim Hospicjum im. bł. Matki Teresy z Kalkuty. Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy Marian Florczyk. Otoczył on modlitwą chorych, podopiecznych hospicjum, personel medyczny i wolontariuszy. Księża dyrektorzy Caritas Kieleckiej: ks. Stanisław Słowik i ks. Krzysztof Banasik modlili się za zmarłych podopiecznych Hospicjum stacjonarnego i domowego. Oprawę liturgiczną i muzyczną wydarzenia przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej, którzy dzięki szkolnym inicjatywom zebrali fundusze i zakupili dla Hospicjum dwa telewizory, które po Mszy św. przekazali na ręce personelu i podopiecznych placówki.