Na Ostrów Tumski we Wrocławiu przybyło w Niedzielę Palmową około 1000 osób młodych, by wspólnie świętować Wrocławski Dzień Młodzieży. Caritas czynnie włączyła się w tę inicjatywę. Przed siedzibą stanął namiot z jabłkami dla każdego przechodnia. Wszyscy zostali zaproszeni do pozostawienia po sobie śladu – kolorowej „łapki” na aucie Wrocławskiej Caritas. Każdy chciał zostawić swój ślad, biskupi i młodzi, księża i żołnierze, a nawet jamnik. Kolorową dłoń można było umyć w łaźni, z której na co dzień korzystają bezdomni i ubodzy. Tylko w ubiegłym roku skorzystało z niej ponad 12 000 osób. W bramie zaprezentowana została również wystawa opisująca działania Caritas. Natomiast na dziedzińcu powstała zaimprowizowana scena, na której występowali artyści z Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas z Dobroszyc działający w teatrze „Maska”. Po występie wolontariusze Hospicjum Domowego opowiadali o swojej posłudze i prowadzili warsztaty.

 Młodzi z Dobroszyc z Warsztatów Terapii Zajęciowej zostali zaproszeni również na główną scenę, gdzie trwały koncerty, modlitwa i świadectwa. – To są młodzi, tacy jak my, którzy też chcą kochać, którzy też chcą świętować – mówił zapowiadający o niepełnosprawnych podopiecznych Caritas. Ich występ został nagrodzony serdecznym aplauzem.

 W siedzibie Caritas swoje terenowe studio zorganizowała Rozgłośnia Archidiecezji Wrocławskiej – Katolickie Radio Rodzina.

 Warto dodać, że w przygotowanie stanowiska Caritas z ogromnym zaangażowaniem włączyły się osoby bezdomne, na co dzień korzystające z łaźni czy jadłodajni. Ich wsparcie jako wolontariuszy pomogło w sprawnym przygotowaniu i złożeniu całej infrastruktury. Bardzo im za to dziękujemy.