Dnia 20 maja, w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, odbyło się spotkanie Szkolnych Kół Caritas Diecezji Kieleckiej, w którym uczestniczyło prawie 300 osób. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego. Wspólnie z biskupem celebrowali ją dyrektorzy Caritas, przedstawiciele Kurii Diecezjalnej oraz opiekunowie SKC. Oprawę muzyczną i liturgiczną Eucharystii przygotowali młodzi wolontariusze ze Szkolnych Kół.

Po Mszy został wyemitowany krótki film prezentujący działania wolontaryjne Szkolnych Kół Caritas w diecezji kieleckiej. Następnie głos zabrał Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, który pogratulował zaangażowania społecznego członkom SKC. Poparł także ideę tworzenia kolejnych grup wolontaryjnych w placówkach edukacyjnych. Kolejnym punktem była debata młodych z biskupem Piotrowskim. Ordynariusz diecezji opowiadał m.in. o swoim zaangażowaniu w wolontariat, o posłudze na misjach,  drodze powołania i o młodzieńczych czasach.
tn_DSC_0471
Drugą część spotkania stanowiła Gra Miejska “Drogami Miłosierdzia”. 20 zespołów miało do pokonania trasę prowadzącą przez punkty na terenie Kielc związane z uczynkami miłosierdzia. Młodzi z SKC mieli m.in. za zadanie wykonanie dziesiątka różańca i modlitwę przy krzyżu bezdomnych, zrobienie plakatu zachęcającego do pokoju na świecie w miejscu upamiętniającym getto kieleckie czy stworzenie ludzkiego pomnika prezentującego uczynek “głodnych nakarmić” przed jadłodajnią “11.30”. Zabawa była przednia i nie zabrakło w niej elementów wychowawczych i edukacyjnych. W przygotowaniu gry pomogli wolontariusze Światowych Dni Młodzieży Diecezji Kieleckiej. Podsumowanie zabawy odbyło się w Parku Miejskim. Dla członków SKC przygotowano tam ciepły poczęstunek oraz konkursy z nagrodami. Na zakończenie wspólnie odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Pragniemy serdecznie podziękować za pomoc w organizacji: Wydawnictwu Jedność, Kieleckiemu Bankowi Żywności, Ośrodkowi Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, Centrum Integracji Społecznej i Zakładowi Aktywności Zawodowej w Kielcach, Jadłodajni 11.30, Księgarni Pielgrzym, Wyższemu Seminarium Duchownemu w Kielcach i Centrum Duszpasterskiemu Wesoła 54.