W Mistrzostwach Świata w Dobroci wystartować może każdy. To nietypowe zawody, w których kondycja fizyczna, treningi i przygotowanie nie mają dużego znaczenia. W tych zawodach ważne są chęci i  zapał do pomagania. Dlatego też powstał hymn, który będzie towarzyszył zawodnikom i kibicom aż do finału.

Wszystko to za sprawą Skaldów, którzy zapalili się do pomagania. Dzięki ich twórczej pracy kampania ma swój hymn, który łączy zawodników, kapitanów drużyn i potrzebujących. Mistrzostwa Świata w Dobroci to tegoroczne hasło kampanii Kilometry Dobra. Hymn ma dodawać pozytywnej energii do działania i zachęcać do czynienia dobra, choćby najmniejszego. –Warto pomagać, warto te złotóweczki zbierać, bo wtedy będzie więcej szczęśliwych ludzi na świecie. Ten co daje jest jeszcze bardziej szczęśliwy od tego, który dostaje – przekonuje Jacek Zieliński, który skomponował muzykę do hymnu oraz nagrał go z całym zespołem Skaldowie. Słowa napisał Leszek Aleksander Moczulski.

Skaldowie – Kilometry Dobra

W akcji startuje ponad 40. polskich miast oraz Sztokholm i Bruksela. Kapitanami drużyn zostali m.in. Cezary Żak, zespół Perfect i Piotr Wyszomirski. Zwycięzcami natomiast są podopieczni fundacji i stowarzyszeń. To dla nich kapitanowie prowadzą swoje drużyny do zwycięstwa. Piotr Wyszomirski jest piłkarzem ręcznym, bramkarzem. – W Mistrzostwach Świata w Dobroci zostałem kapitanem drużyny, organizacji pozarządowej, która chce zwyciężyć dla swoich podopiecznych – mówi sportowiec. W tych zawodach nie są ważne treningi ani siła fizyczna, tu liczy się serce, które jest wrażliwe, umie dostrzec człowieka w potrzebie i mu pomóc.

Każde z miast, które przystąpiło do akcji jest reprezentowane przez organizacje pozarządowe, zbierające pieniądze na określony przez siebie cel. Jest dużo dobrych powodów, aby pomagać. Każdy z nas może wybrać ważny dla siebie i wspierać go nawet niewielką kwotą – w ten sposób można dołączyć do tych nietypowych zawodów. Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do wsparcia programu stypendialnego Skrzydła.

Kto zostanie mistrzem, dowiemy się podczas finału akcji 5 czerwca. Wtedy każde z miast zmierzy Kilometry Dobra, układając zebrane pieniądze w ciąg monet. W ubiegłym roku w kampanię Kilometry Dobra włączyło się 30 organizacji pozarządowych, które łącznie zebrały ponad milion złotych. W tym roku chcemy pobić ten wynik. Weź udział w Mistrzostwach Świata w Dobroci, wejdź na www.kilometrydobra.pl i wybierz organizację, której chcesz pomóc!