ŚDM: Dołącz do Misericordes!

Trwa akcja „Misericordes” czyli „Miłosierni”, w ramach której Caritas Archidiecezji Krakowskiej zbiera środki na zakup mobilnej kliniki, która będzie służyć uchodźcom z Syrii w Libanie. Chcemy, żeby był to być żywy pomnik Roku Miłosierdzia, powstały dzięki pielgrzymom i sympatykom Światowych Dni Młodzieży. Akcję wspierają dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz i dyrektor Caritas Liban ks. Paul Karam. Mobilną klinikę poświęci Papież Franciszek wraz z powstałymi na Campus Misericordiae domem dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz magazynem żywności Caritas „Chleb Miłosierdzia” w niedzielę o godz. 8.45.

33

Akcję Misericordes można wspierać na różne sposoby: poprzez ofiary przekazywane na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej, SMSy charytatywne lub – najpopularniejszy wśród młodych – portal crowdfundingowy we4charity.com, skierowany do ludzi z całego świata i obsługiwany w ośmiu językach.

Kto zechce, może przesłać SMS o treści DAR na numer 75265. Koszt jednego SMSa to 6,15 zł brutto. Całkowity dochód z usługi operatorzy przeznaczyli na wsparcie akcji.

Można też przekazać darowiznę na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej: nr 97 8589 0006 0000 0011 1197 0075 z dopiskiem DAR.

Po zakończonym pobycie papieża Franciszka akcję można będzie wesprzeć także poprzez licytację przekazanych przez niego pamiątek z pobytu w Polsce. Zlicytowane zostaną m.in. samochód, którym Papież Franciszek porusza się po Krakowie (volkswagen golf o rejestracji K1 POPE), ręcznie robiony rower podarowany przez organizatorów Tour de Pologne, ręcznie robione buty i kopia haftowanej stuły dla Papieża.

rejestracja pope

Cały czas chętni mogą dołączać do projektu „Misericordes” na platformie We4Charity.com. Każdy uczestnik akcji dostaje w zamian za swoje wsparcie wyjątkowe nagrody, a specjalny awatar pielgrzyma pojawia się na Wirtualnych Polach Miłosierdzia, w towarzystwie m.in. Papieża Franciszka.

Akcja „Misericordes” jest odpowiedzią na słowa Papieża Franciszka, który podczas czuwania przed Niedzielą Miłosierdzia powiedział: „Jakże dobrze byłoby, aby pamiątką, powiedzmy, pomnikiem tego Roku Miłosierdzia stało się (…) strukturalne dzieło miłosierdzia: szpital, dom opieki dla osób starszych, dla opuszczonych dzieci, szkoła tam, gdzie jej nie było (…).” Tymi słowami Papież Franciszek dał sygnał do działania na rzecz milionów ludzi na całym świecie, którzy często są pozostawieni swojemu losowi i znikąd nie mogą oczekiwać wsparcia. – Rok Miłosierdzia to doskonały czas, aby słowa zamienić w czyny. Ojciec Święty wskazał nam kierunek, w którym powinniśmy podążać ze swoimi działaniami, a my staramy się to realizować” – mówi ks. Bogdan Kordula, dyrektor krakowskiej Caritas, odpowiedzialny za przygotowanie terenu Campus Misericordiae na Światowe Dni Młodzieży.

Wybranie na pierwszy cel akcji zakupu mobilnej kliniki dla ofiar wojny w Syrii, przebywających w obozach dla uchodźców w Libanie to odpowiedź na apel Papieża o pomoc dla uchodźców. Kolejnymi celami akcji jest następna mobilna klinika oraz wyposażenie powstałych na Campus Misericordiae domu i magazynu dla potrzebujących.

Caritas-Chleb-Miłosierdzia-1

Akcja crowdfundingowa polega na finansowaniu przedsięwzięcia poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby zainteresowane projektem. Akcja będzie trwała do 15 sierpnia.

rsz_bane_poczta-02