Zielona Góra: Z uśmiechem do szkoły

W dniach 19-20 sierpnia 2016 roku, Caritas Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej przeprowadziła zbiórkę przyborów szkolnych pod hasłem „Z Uśmiechem do Szkoły”.

Zbiórka była prowadzona w sklepach, m.in. w sieci sklepów Netto oraz Biedronka, zaś w niedzielę 21 sierpnia w kościołach. Cały czas trwa podliczanie i rozdawanie darów w parafiach, szacujemy, że wyprawki otrzyma co najmniej 1000 dzieci z rodzin ubogich.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji, złożyli ofiary w postaci przyborów szkolnych lub ofiary pieniężne. Dziękujemy również Parafialnym Zespołom Caritas, właścicielom sklepów oraz wszystkim wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zbiórki.

Do zbiórki mógł dołączyć każdy, wrzucając do kosza Caritas chociażby po jednym przyborze szkolnym. Nie przechodźmy obojętnie wokół potrzeb dzieci. Każdy dar będzie przydatny i pozwoli nie tylko wypełnić plecaki, ale i sprawić radość najmłodszym – zaprasza Dominika Danielak, koordynator akcji z Centrum Wolontariatu Caritas.