Na tegorocznym Festynie Integracyjnym zorganizowanym przez Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy z Białej Podlaskiej, który odbędzie się 15 września br. w Roskoszy od godz. 10:00, pojawi się kilkaset osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Impreza skierowana jest do uczestników terapii z ośrodków znajdujących się w województwie lubelskim i mazowieckim. Honorowym patronatem objęli ją: Dariusz Stefaniuk, Prezydent Miasta Biała Podlaska oraz ks. Marek Bieńkowski, Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. Zaproszeni zgromadzą się wspólnie w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP.

W programie przewidziane są m.in. zabawy i gry sportowo-rekreacyjne, pokaz gimnastyczny (zawodnicy MKS Żak), pokaz walk TaeKwonDo (zawodnicy MKS Żak) i wspinaczka linowa oraz strzelanie wężami strażackimi do pachołków (OSP Drelów). Wydarzenie patronatem medialnym objęli: Katolickie Radio Podlasie, Echo Katolickie, Podlasie24, Słowo Podlasia. Impreza została dofinansowana ze środków PFRON oraz  wsparta przez  Caritas Polska.

zaproszenie sprawni poprzez sport 2016

opr. i foto: Caritas Diecezji Siedleckiej