10 września 2016 r. Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, wspólnie z Lubuskim Związkiem Piłki Siatkowej, zorganizowała I Charytatywny Mecz Piłki Siatkowej „Kromka chleba Caritas”. Mecz  odbył się na Hali Sportowej w Gorzowie Wlkp. przy ul. Czereśniowej, która jest nieodłączną częścią historii gorzowskiej siatkówki.

Zaproszenie do udziału w meczu przyjął m.in. znany trener siatkarski Waldemar Wspaniały, jak również reprezentant Polski – Sebastian Świderski, niegdyś zawodnik Stilonu Gorzów, a dziś prezes zarządu siatkarskiego klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Udział wzięli również dawni gorzowscy zawodnicy i trenerzy, jak również przedstawiciele społeczności lokalnej.

Na trybunach zasiadło około 800 osób, w tym byli gorzowscy siatkarze i byłe siatkarki, dawni sponsorzy piłki siatkowej oraz ludzie budujący tradycję siatkówki.

Podczas meczu do puszek zebrano 4.594.44zł, które przeznaczone zostaną na dożywianie dzieci z gorzowskich świetlic Caritas.

Po meczu była możliwość zrobienia sobie zdjęć zarówno z zawodnikami, jak również z pucharami z Mistrzostw Świata z 1974 roku (Meksyk) i 2014 roku (Polska).

Koordynator akcji Anita Łukowiak za wkład i zaangażowanie związane z propagowaniem siatkówki w lubuskim otrzymała od władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej Srebrną Odznakę Honorową.

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację meczu, tj. wolontariuszom Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas, Harcerskiej Grupie Ratowniczej „Gorzów Wielkopolski”, S.O.S. przy Gimnazjum nr3 Gorzowski Szkolny Związek Sportowy, Miłośnikom Offroad Gorzów, gimnastyczkom z SP nr 5 oraz AZS AWF oraz z Puszkin cheerleaders z I Liceum Ogólnokształcącego składamy gorące podziękowania.

Mecz został objęty honorowym patronatem biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, wojewody lubuskiego i prezydenta Gorzowa Wlkp.

Projekt dofinansowany został z budżetu Miasta Gorzowa Wlkp.