Zapraszamy na Aukcję Charytatywną oraz Koncert Radomskiej Orkiestry Wojskowej pod dyrekcją Kapitana Sławomira Ćwieka. W sobotę 1 października 2016 r o godz. 18-tej w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu zbieramy pieniądze dla Miłosza. To będzie już druga edycja aukcji charytatywnej “Tworzyć, by pomagać”. Licytowanych będzie około 60 prac artystów. Wszystko dla chłopca chorego na SMA. Miłosz ma 2, 5 roku i od roku żyje z wyrokiem, SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni.

To choroba genetyczna, nieuleczalna, postępująca i śmiertelna. W SMA obumierają neurony w rdzeniu  kręgowym odpowiedzialne za pracę mięśni całego ciała. Powoduje to stopniowe zanikanie mięśni – najpierw kończyn dolnych, później górnych, a na końcu oddechowych.

– Miłosz nie chodzi i nigdy nie chodził samodzielnie. Niestety, od dłuższego czasu nie może się już podnieść do pozycji stojącej i bardzo dużo problemów sprawia mu podniesienie się do siadu – mówi Agata Wasilewska, mama chłopca. Postawiony, stoi ładnie i chętnie chodzi przy podparciu, co jest zasługą wielu godzin rehabilitacji. Jeździmy z nim dwa razy dziennie do specjalistów. Oprócz tego pracujemy w domu. Miłosz jeździ na basen, na masaże. Tylko dzięki tym ćwiczeniom i wyjazdom na turnusy rehabilitacyjne stan Miłoszka na dzień dzisiejszy jest zadowalający – opowiada pani Agata, i dziękuje organizatorom, że pomyśleli o jej rodzinie.

Gorąco zapraszamy wszystkich koneserów sztuki. Spotkajmy się. Jest to niepowtarzalna okazja, by w jednym miejscu spotkać tylu artystów i wysłuchać wspaniałej Radomskiej Orkiestry Wojskowej – mówi ks. Robert Kowalski, Dyrektor diecezjalnej Caritas.