Miłosierdzie nie jest teorią, jest praktyką, to konkretne działanie – może być małe. To małe miłosierdzie pokazują nam Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego w Zespole Szkół im. księżnej Eleonory Czartoryskiej i Parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie.

W dniu 22.10.2016 udało się zakończyć akcję „Kup Pan szczotkę”. Inicjatorem akcji jest Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, z którą od kilku lat współpracujemy i czynnie włączamy się w różne akcje pod ich patronatem. Wolontariusze od połowy września do połowy października zbierali szczoteczki do zębów  dla dzieci z Kamerunu. Dla nas dbanie o zęby jest normą, niestety w Afryce nie jest częstą czynnością. Kameruńczycy  nie wiedzą  do czego służą szczoteczki. Nowych nawyków najłatwiej nauczyć dzieci, jeśli przeniosą ten zwyczaj do domu, może i ich rodzice przekonają się do mycia zębów. Wolontariuszom udało się uzbierać 370 szczoteczek, które trafią do Fundacji w Poznaniu, a następnie bezpośrednio do Kamerunu. Mamy nadzieję, że ta mała pomoc cokolwiek zmieni.

Opracowała: s. M. Salezja Gierałtowska CSSE