Caritas Archidiecezji Przemyskiej 23 grudnia br. w przemyskiej Hali Sportowej dla ok. 700 osób przygotowała wieczerzę wigilijną dla rodzin wielodzietnych, osób ubogich, samotnych i bezdomnych.

Na stołach czekały na gości barszcz, kapusta z grochem, paluchy chlebowe i pierogi. Zarówno dla uczestników wieczerzy, jak i tych, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu, przygotowano 1500 świątecznych paczek. Upominki odebrało także kilkadziesiąt dzieci.

Wigilijny wieczór rozpoczął się od Mszy św., sprawowanej pod przewodnictwem metropolity przemyskiego ks. Abp. Adama Szala, który podziękował za trud przygotowania uroczystego spotkania.

W spotkaniu udział wzięli m.in: Andrzej Matusiewicz – Poseł na Sejm RP, gen. dr Józef Hałyk – Komendant Główny Straży Ochrony Kolei w Warszawie, nadinsp. dr Krzysztof Pobuta – Komendant Wojewódzki Policji  w Rzeszowie, mł. insp. Wojciech Kiełtyka – Komendant Policji Miejskiej w Przemyślu, Jan Geneja – Komendant Straży Miejskiej w Przemyślu, płk. Robert Rogoz – z-ca komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, Jan Pączek – starosta powiatu przemyskiego, Grzegorz Hayder – z-ca prezydenta Miasta Przemyśla, Janusz Hamryszczak – z-ca prezydenta Miasta Przemyśla, Lucyna Podhalicz – przewodnicząca Rady Miasta, Adam Pęzioł – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, Tomasz Czop – dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, Danuta Wiech – Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Tomasz Baran – dyrektor MOPS-u, Elżbieta Herbut – z-ca Dyrektora MOPS-u, dr inż. Adam Sidor – Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie, Jolanta Sawicka – dyrektor KRUS w Rzeszowie, Piotr Pilch – dyrektor PCEN w Rzeszowie, Anna Ekiert – Prezes Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Marek Osiadacz – dyrektor POSiR, Krystyna Trznadel – kierownik Centrum Integracji Społecznej, Jolanta Majewska – kierownik Centrum Terapii i Rehabilitacji, Andrzej Pichur – Prezes firmy REM II, Michał Martowicz – Prezes firmy EUROTERM. Ponadto przybyli na uroczystość kapłani: ks. prał. Edward Sobolak – ekonom archidiecezji przemyskiej,  ks. prał. Waldemar Janiga – dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej, o. Tadeusz Pawłowicz – proboszcz parafii OO. Reformatów, ks. Krzysztof Skałkowski – kapelan Służb Celnych, ks. dr Witold Burda – z-ca dyrektora Caritas, ks. Marek Zarzyczny wraz z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego z Hospicjum Caritas w Krośnie, siostry felicjanki oraz siostry służebniczki na czele z siostrą prowincjalną Janina Wołoszyn.

Wigilijne spotkanie nie odbyłoby się bez ofiarnej pracy ludzi dobrej woli. Podziękowania należą się Straży Miejskiej, pracownikom POSIR-u, harcerzom, wolontariuszom i młodzieży szkolnej ze Szkolnych Kół Caritas wraz z opiekunami oraz pracownikom Caritas. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił zespół “Młody Duch i Przyjaciele” z Górna.

Podczas spotkania wigilijnego zostały wręczone nagrody za udział w konkursie „Razem oszczędzajmy wodę i energię” dla rodzin 3+. dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.