Przebiegnijmy razem 3000 km dla Aleppo!

W 1944 roku w wyniku działań wojennych Warszawa została zrównana z ziemią. Miasto zburzono niemal w całości, a życie tysięcy Warszawiaków legło w gruzach. Obecnie na oczach całego świata rujnowane są syryjskie miasta. Mieszkańcy tracą dach nad głową, a setki dzieci zostają sierotami doświadczonymi traumą wojny. Syryjczykom brakuje jedzenia, ubrań, podstawowych środków sanitarnych.

29 stycznia pobiegnijmy razem w ramach akcji „#BiegamDobrze dla Aleppo” wokół Pałacu Kultury i Nauki. Swoim biegiem możesz nie tylko wyrazić solidarność z ofiarami wojny domowej. Możesz im pomóc!

Podczas rejestracji do udziału w wydarzeniu założysz profil zbiórki, za pośrednictwem którego Twoi znajomi również będą mogli wspierać inicjatywę. Wystarczy, że uzbierasz 100 zł, a otrzymasz wyjątkowy numer startowy, który będzie dowodem na to, że nie pozostałeś obojętny. Wszystkie zebrane przez Ciebie środki dofinansują pomoc dla ofiar wojny.

Caritas Polska jest jednym z partnerów akcji. Od 26 lat świadczymy pomoc ofiarom wojen i katastrof na świecie. W tym czasie pomagaliśmy w ponad 40 krajach, w tym w Syrii i w Iraku. Nasza pomoc dla mieszkańców Aleppo przekazywana jest przez bliźniaczą organizację: Caritas Aleppo, która jako lokalna, najlepiej zna potrzeby mieszkańców miasta i udziela im ciągłej pomocy w wielu obszarach życia. Zbierając 100 zł – zapewniasz śniadanie dla trójki dzieci przez miesiąc czasu. Za 200 zł zapewniasz wyżywienie dla pięcioosobowej rodziny przez miesiąc czasu. Za 400 zł zapewniasz ciepło – czyli dostęp do prądu oraz zakup niezbędnych w codziennym życiu butli gazowych. Dziękujemy za Twoją pomoc.

Zachęcamy Was do przyjścia w białych koszulkach. Bieg nie ma charakteru wyścigu, ale każdy uczestnik otrzyma chip do pomiaru czasu – dzięki temu dowiemy się ile km wspólnie pokonaliśmy. Przed i po biegu będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanej przebieralni oraz ogólnodostępnych szatni i toalet na terenie PKiN.

Data: 29  stycznia
Start i meta: Pałac Kultury i Nauki – przy pomniku Janusza Korczaka
Godzina: 10:00
Dystans: 10 km (lub mniej). Biegamy po pętlach o długości ok 1600 m, sam decydujesz ile przebiegniesz.
Limit czasu: 1h 30 minut
Limit uczestników: 
300
Cel: zebrać jak najwięcej środków, które Caritas i PAH przeznaczą na pomoc syryjskim rodzinom.
Więcej o akcji:

http://pzupolmaratonwarszawski.com/bez-kategorii/biegamdobrze-dla-aleppo/

podobne artykuły