Dziękujemy, że pobiegliście! „Biegam dobrze dla Aleppo”

Dziś (29 stycznia) w ramach akcji „Biegam dobrze dla Aleppo” odbył się bieg wokół Pałacu Kultury i Nauki. W biegu wzięło udział ponad 200 osób dając tym samym wyraz solidarności z Aleppo oraz pomagając mieszkańcom Syrii.

Organizator – fundacja Maraton Warszawski – wytyczył trasę wokół Pałacu Kultury. Uczestnicy mieli przebiec 3000 kilometrów. To dystans, jaki dzieli Warszawę od Aleppo. Na trasę wyruszyły całe rodziny, matki z dziećmi w wózkach, niepełnosprawni, a także osoby starsze.

Koszt udziału w biegu wyniósł 100 zł od jednego uczestnika, ale biegacze często wpłacali dodatkowe datki na pomoc mieszkańcom Aleppo. Udało się zebrać blisko 66 000 zł. Wszystkie środki przeznaczone zostaną na pomoc ofiarom wojny w Syrii.

Większość biegaczy założyła białe koszulki, symbolizujące pokój i wyraz sprzeciwu wobec agresji militarnej.

Caritas Polska została jednym z partnerów akcji. Od 26 lat świadczymy pomoc ofiarom wojen i katastrof na świecie. W tym czasie pomagaliśmy w ponad 40 krajach, w tym w Syrii i w Iraku. Nasza pomoc dla mieszkańców Aleppo przekazywana jest przez bliźniaczą organizację: Caritas Aleppo, która jako lokalna, najlepiej zna potrzeby mieszkańców miasta i udziela im ciągłej pomocy w wielu obszarach życia.

Dziękujemy, że mimo mrozu pobiegliście i byliście z nami!