W Białej Podlaskiej i Siedlcach Caritas pomoże rozliczyć podatek

125

Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej działające przy Caritas Diecezji Siedleckiej od 01 lutego do 30 kwietnia 2017r. (od poniedziałku do piątku) w godz.: 9:00-12:00, w budynku przy ul. Warszawskiej 15, oferuje pomoc przy rozliczaniu podatku. Podobne wsparcie można uzyskać od 1 marca w każdą środę, w godz. 10:00-18:00 przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach.

W tym czasie możliwe będzie sporządzenie i elektroniczne przekazanie zeznania podatkowego za rok 2016. Rozliczeń w Białej Podlaskiej będą dokonywać uczestnicy sekcji finansowo-księgowej bialskiego Centrum Integracji Społecznej oraz wolontariusze Centrum Wolontariatu. Wszyscy zostali przeszkoleni przez  pracowników Urzędu Skarbowego – tłumaczy Irena Paszkiewicz, p.o. kierownika tamtejszego CIS. W celu sporządzania rozliczeń podatkowych, CIS udostępnia dwa stanowiska komputerowe.

W Siedlcach rozliczać PIT-y będzie dwóch pracowników diecezjalnej Caritas.

Aby dokonać  rozliczenia należy zabrać ze sobą informacje o osiągniętych w roku 2016 dochodach  /PIT-11, PIT-11-A, PIT-40/ oraz zeznanie PIT-37 za rok 2015. W przypadku korzystania z ulg podatkowych należy dodatkowo przygotować  dane  dotyczące dzieci: imię i nazwisko, datę urodzenia, PESEL lub dokumenty potwierdzające uprawnienia do korzystania z ulgi, a także faktury za zakupione leki.

Wszystkich chętnych zapraszamy do korzystania z usługi bezpłatnego rozliczenia się z Fiskusem i do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Siedleckiej.