400 000 kg żywości dla potrzebujących – dziękujemy!

216

Polacy ofiarowali potrzebującym 400 000 kg żywności podczas XII Zbiórki Żywności  „Tak, Pomagam!”.

Blisko 400 000 kg żywności trafi przed tegorocznymi świętami Wielkiej Nocy do około 50 tys. osób potrzebujących z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez Caritas diecezjalne dzięki przeprowadzonej w dniach 24-25 marca 2017 roku XII Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „TAK, Pomagam!”.

W akcję zaangażowanych było prawie 25 tys. wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas w całej Polsce, którzy zbierali żywność w 2 337 sklepach, by móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących.

Wolontariusze  zbierali żywność w  sklepach w całej Polsce, głownie w sklepach: Biedronka, Tesco, Carrefour Kaufland, Lewiatan, POLOMarket, Stokrotka, Netto, Społem, Inermarche, Lidl, Piotr i Paweł oraz Auchan. W akcję zbiórki żywności włączyło się również wiele innych sklepów.

W koszach Caritas znalazły się: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy mięsne i warzywne, dżemy, majonez, sosy i zupy w proszku, herbata, płatki śniadaniowe, napoje i słodycze dla najmłodszych, a także środki czystości.

Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas. Okres Świąteczny jest czasem szczególnej troski o potrzebujących.

Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to szczególny, bardzo ważny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem.

Caritas Polska składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się  w przeprowadzenie XII Zbiórki Żywności „Tak, Pomagam!”