Caritas Diecezji Siedleckiej serdecznie zaprasza chętne osoby do włączenia się w wolontariat. Do Centrum Wolontariatu może zgłosić się każdy, aby następnie zaangażować się w wybraną formę pomocy potrzebującym.

Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innej osoby lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. – Tak mówi definicja, ale w praktyce, dla każdego z wolontariuszy Caritas, słowo „wolontariat” ma inny wydźwięk. To dar serca, wsparcie, nauka, pomoc, mnożenie swoich talentów, szansa osobistego rozwoju i realizacji pasji, okazja do zdobycia nowych umiejętności i przeżycia fantastycznej przygody. To coś, co – jak podkreślają sami wolontariusze – nakręca ich pozytywnie i pozwala dostrzec, jak sami wiele posiadają – mówi Małgorzata Mućka, koordynator Centrum Pomocy CDS.

Będąc wolontariuszem w takiej organizacji jak Caritas, można zmienić czyjeś życie na lepsze, brać udział w różnych eventach i imprezach, a także poznawać ciekawych ludzi.

Siedlecka Caritas systematycznie będzie przybliżać sylwetki wolontariuszy, ich patenty na pomaganie i możliwości jakie oferuje Centrum Wolontariatu. – Pokażemy, jak mnóstwo satysfakcji i pozytywnej energii przynosi taka aktywność. Mam nadzieję, że – dzięki naszym Ambasadorom – inni przekonają się o wielu korzyściach wolontariatu. Serdecznie dziękuję też za okazane wsparcie – dodaje M. Mućka.

Działalność Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach współfinansowana jest ze środków Urzędu Miasta Siedlce.

Kontakt:

Szczegółowych informacji udziela Marta Próchnicka – koordynator Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Świrskiego 57 w Siedlcach pod nr tel.: 510-756-437.