Niezwykła wizyta w Domu Otwartych Serc Caritas

W miniony weekend, znany na całym świecie, stylista fryzur Sascha Breuer przyleciał prosto z Cannes do Warszawy, by odwiedzić Centrum Interwencji Kryzysowych – Dom Otwartych Serc Caritas w Otwocku, gdzie spotkał się z czterema kobietami i ich dziećmi w ramach inicjatywy TheKindCut. Sascha pracuje na całym świecie stylizując gwiazdy filmowe wielkiego formatu oraz największych celebrytów, jednak zawsze stara się znaleźć czas dla osób potrzebujących pomocy.

TheKindCut to wyjątkowa inicjatywa Breuera, który podróżując nie tylko po Stanach Zjednoczonych, ale całym świecie strzyże osoby bezdomne, wykluczone społecznie lub po porostu potrzebujące pomocy. W wielu przypadkach pomaga im to odzyskać utraconą godność oraz wzmocnić pewność siebie. Jak sam mówi, projekt ma na celu nie tylko poprawę samopoczucia oraz perspektywy lepszej przyszłości strzyżonych osób, lecz przede wszystkim zainspirowanie innych fachowców do podjęcia podobnych inicjatyw.

Niezwykłe metamorfozy Sascha publikuje na swoim profilu instagramowym @thekindcut, gdzie opisuje m.in. wizytę w Domu Otwartych Serc. „Z początku zajęło to trochę czasu, aby przedstawić im cel mojej wizyty. Wyzwaniem było skłonić Panie do spojrzenia w lustro, by porozmawiać o fryzurze i nawiązać bezpośredni kontakt wzrokowy. Jednak gdy tylko zacząłem, przez pomieszczenie zaczęło przewijać się coraz więcej osób ciekawych powstałych fryzur” – mówi Sascha Breuer.

Centrum Interwencji Kryzysowych Dom Otwartych Serc Caritas w Otwocku to placówka specjalizująca się w kompleksowej pomocy ofiarom przemocy domowej oraz samotnym matkom.

We współpracy z Saschą Breuerem inicjatorem wydarzenia był Grey Group Poland oraz Caritas Polska.

podobne artykuły