Sosnowiec: Jubileusz na Placu Papieskim

11 czerwca w 25. rocznicę powołania Caritas Diecezji Sosnowieckiej, spotykaliśmy się na Placu Papieskim w Sosnowcu na wspólnych obchodach połączonych z Jubileuszem 25-lecia Diecezji Sosnowieckiej oraz 115. rocznicą nadania praw miejskich miastu Sosnowiec.

Uroczyste świętowanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty przy parafii pw. Św. Floriana w Sosnowcu-Zagórzu. Następnie uczestnicząc w „Marszu dla życia i rodziny” liczni zgromadzeni wyruszyli ulicami miasta w kierunku Placu Papieskiego. Wśród uczestników Marszu znajdowało się ponad 100 Wolontariuszy Caritas.

Po dotarciu na Plac Papieski Wolontariusze Caritas zatańczyli specjalnie przygotowaną na ten dzień choreografię do utworu „Słowiański” w aranżacji Magdy Anioł i Adama Szewczyka. Punktualnie o godzinie 18:00 odprawiona została Eucharystia, której przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.  Ordynariusz Sosnowiecki w dzień srebrnego jubileuszu podziękował diecezjalnej Caritas, za realizowanie biblijnego obowiązku troski  o potrzebujących.

Zwieńczeniem jubileuszowego spotkania był koncert Piotra Rubika „Santo Subito − Cantobiografia Jana Pawła II”.

Warto wspomnieć, iż w trakcie obchodów trwał Festiwal Organizacji Pozarządowych również z udziałem pracowników Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Z okazji Jubileuszu 25-lecia Caritas Diecezji Sosnowieckiej powstała produkcja filmowa, pozwalająca przenieść się w przeszłość, aby przypomnieć sobie początki narodzin diecezjalnej Caritas, a także śledzić rozwój dzieł miłosierdzia, które wypływają z miłości zarówno względem Boga, jak i człowieka. Film podzielony jest na trzy części: PLACÓWKI, AKCJE oraz WOLONTARIAT.

Galeria