Szkolne Koło Caritas z Tymowej nagrodzone na Gali Wolontariusz Roku 2017

Dnia 21 czerwca siedmioosobowa grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas w Tymowej wraz z opiekunem, Magdaleną Bednarek, uczestniczyła w uroczystej gali finałowej konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Wolontariusz Roku 2017". Ceremonia z udziałem Minister Edukacji, pani Anny Zalewskiej, odbyła się w Warszawie na Zamku Królewskim.

Głównym celem konkursu było promowanie idei pomagania innym i pokazanie, jak niezwykle ważne jest to działanie w środowisku szkolnym i lokalnym. Uczestnicy mieli za zadanie nakręcić dwuminutowy film ukazujący pracę wolontariusza, równocześnie zachęcając innych do podjęcia tej pracy. Ocenie podlegało wykonanie filmu, ciekawy pomysł przedstawienia tematu, jak i praca włożona w całoroczny wolontariat. Nagrody przyznawano w kategorii: szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna.

Spot nakręcony przez Szkolne Koło Caritas w Tymowej pt. „Podziel się dobrem!” został doceniony przez komisję, która zaprosiła wolontariuszy na galę rozdania nagród. Laureaci konkursu do końca nie wiedzieli, które z miejsc zajmują. Wszystko wyjaśniło się dopiero po południu, kiedy to prowadząca galę pani Anna Ostrowska ogłosiła oficjalne wyniki. Praca uczniów z Tymowej zajęła pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum! Nagrodę, w postaci statuetki, dyplomu oraz drobnych upominków, wręczała pani minister Anna Zalewska. Wśród zaproszonych gości znalazła się również kurator małopolska pani Barbara Nowak oraz wicedyrektor Caritas Polska ks. Marek Dec. Po głównych uroczystościach przyszedł czas na mały poczęstunek oraz pamiątkowe zdjęcia.

Każda nagroda bardzo cieszy i motywuje do dalszego działania, ta uzyskana na wysokim szczeblu również. Wolontariusze z Tymowej wiedzą o tym doskonale i już przygotowują się ze zdwojoną siłą do następnego roku pełnego pracy dla drugiego człowieka.

Zapis gali dostępny jest na oficjalnym kanale Ministerstwa Edukacji Narodowej w serwisie YouTube i na stronie:

https://kuratorium.krakow.pl/gala-finalowa-ogolnopolskiego-konkursu-wolontariusz-roku-ministerstwa-edukacji-narodowej/