Caritas Diecezji Siedleckiej, jak co roku, włącza się w ogólnopolską akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”. Organizacja, we współpracy z parafiami, przekaże 1665 tornistrów – wyposażonych w nową wyprawkę szkolną – dzieciom z diecezji siedleckiej, a 100 z nich trafi do ubogich dzieci z Syberii. Chętni mogą jeszcze przyłączyć się do tego przedsięwzięcia.

Plecaki – zakupione ze środków „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – trafiły do siedleckiej organizacji już w czerwcu. Następnie przekazywane są parafiom, które wyraziły chęć wzięcia udziału w akcji. Kolejnym krokiem jest rozdanie tornistrów przez księży proboszczów do osób/rodzin chcącym wesprzeć akcję. We własnym zakresie wyposażają je w niezbędną wyprawkę szkolną. W środek wkładają m.in.: piórnik, kredki, bloki rysunkowe, plastelina czy chociażby worek na obuwie. Aby otrzymać plecak należy zgłosić się do parafii, upewniając się, czy bierze ona udział w akcji.

 – Dzięki akcji, obdarowane dzieci zaczną nowy rok szkolny 2017/2018 z uśmiechem. Nie będą czuły się gorsze od swoich rówieśników i wezmą pełny udział w zajęciach. „Tornister Pełen Uśmiechów” wspiera dzieci z rodzin wielodzietnych i tych w najtrudniejszej sytuacji finansowej i życiowej – mówi Edyta Czyżewska, koordynator akcji w Caritas Diecezji Siedleckiej.

Dane kontaktowe:

Organizator: Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Budowlana 1, 08-110 Siedlce

Koordynator: Edyta Czyżewska, tel.: 500-566-898, e-mail: subkonta.siedlce@caritas.pl