Serdecznie zapraszamy do udziału w II Drużynowych Mistrzostwach Polski Osób Bezdomnych w Szachach, o Puchar J. E. Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, które odbędą się w Międzywodziu w dniach od 15 do 17 września 2017 roku.

Głównym celem turnieju jest pomoc osobom bezdomnym, przeciwdziałanie alkoholizmowi, marginalizacji i wykluczeniu społecznemu, popularyzacja sportu szachowego w środowisku, integracja między Ośrodkami dla osób bezdomnych w Polsce, a także stworzenie dla naszych podopiecznych możliwości poznawania nowych, ciekawych miejsc, miast i zabytków. W tym roku Mistrzostwa odbędą się w Międzywodziu, bardzo atrakcyjnej, letniskowej miejscowości nad morzem.

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, jako główny organizator zapewnia bardzo dobre warunki zakwaterowania i wyżywienia, atrakcyjne nagrody, dobrą atmosferę i sportową rywalizację w duchu fair play.

Zachęcamy do stworzenia 3 – osobowej drużyny szachowej oraz do intensywnego treningu przed mistrzostwami.

Wszelkie informacje można uzyskać u koordynatora turnieju Włodzimierza Gutkowskiego telefon kom. 502341406,

email: wgutkowski@caritas.pl lub  siwy571@wp.pl

Ks. Maciej Szmuc