Dyrektor Caritas Polska na Forum Ekonomicznym

Ważne, by przez nowe media młodzi odkrywali pamięć o tym, kim są, i aby pamiętali o Polsce – podkreślił dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki podczas panelu „Nowe i tradycyjne media w kreowaniu polskiej tożsamości wśród Polonii i Polaków za granicą”. Spotkanie odbyło się w ramach trwającego od wtorku w Krynicy XXVII Forum Ekonomicznego.

– Musimy zwrócić większą uwagę na media nowoczesne: internet i media społecznościowe. Dziś jedynym sposobem dotarcia do młodych jest kontakt z nimi za pośrednictwem Snapchata, Instagrama czy Facebooka – stwierdził ks. Iżycki.

Dyrektor Caritas Polska zastrzegł, że te nowoczesne narzędzia doskonale sprawdzają się również w komunikacji międzynarodowej. – Dzięki nim łatwiej jest zainteresować Polaków mieszkających w innych krajach. Nie ma już barier, które jeszcze niedawno ograniczały te kontakty – wyjaśnił w rozmowie z KAI duchowny. Przypomniał aktywność w mediach społecznościowych uczestników Światowych Dni Młodzieży, którzy do Krakowa przyjechali ze wszystkich zamieszkałych kontynentów świata.

Ks. Iżycki przytoczył wypowiedź marszałka senatu Stanisława Karczewskiego, który podczas spotkania na Forum Ekonomicznym zwrócił uwagę, że rok 2016 był pierwszym, w którym więcej Polaków wróciło do kraju, niż z niego wyjechało. Zdaniem dyrektora Caritas Polska, wiele pracy potrzeba jeszcze wykonać, aby ten trend utrzymać. – Jest to możliwe tylko wtedy, gdy sytuacja gospodarcza będzie się poprawiała, kiedy do młodych trafi więcej ofert pracy – stwierdził duchowny.

Jak zaznaczył ks. Iżycki, ważne jest, aby konkretne problemy wypowiedziane podczas takich paneli, umieć rozwiązywać wskazując realne rozwiązania, które pozwolą zbliżyć Polaków mieszkających poza krajem.

Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki wziął udział w panelu „Nowe i tradycyjne media w kreowaniu polskiej tożsamości wśród Polonii i Polaków za granicą” organizowanym w ramach XXVII Forum Ekonomicznego, które od wtorku odbywa się w Krynicy. W spotkaniu biorą udział czołowi polscy politycy i biznesmeni, a także przedstawiciele Kościoła. Forum zakończy się w czwartek.

Info dzięki uprzejmości: KAI