“Coś robić dla kogoś” – tak podsumował II Charytatywny Mecz Piłki Siatkowej “Kromka Chleba Caritas” Sebastian Świderski, siatkarz i trener, a obecnie prezes zarządu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

17 września 2017 r. po raz kolejny w Hali Sportowej w Gorzowie Wlkp. spotkały się gwiazdy gorzowskiej siatkówki oraz osoby, które przez lata ją wspierały. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Waldemar Wspaniały, Sebastian Świderski, Roman Bartuzi, Katarzyna Zaroślińska- Król, jak również Jerzy Gerstenkorn, Jan Łojewski, Stanisław Kuryś, Lech Skrzypek, Mirosław Sindrewicz, a także gorzowskie siatkarki.

Impreza składała się z dwóch meczów: pierwszy – Mecz kadetów S.O.S Gorzów (GSZS) – UKS SET, drugi – Mecz Gwiazd. Na boisku pomagała młodzież z klubów GSZS Gorzów Wlkp., UKS SET i KS ATAK.

– W trakcie meczu wolontariusze Caritas zbierali pieniądze na wsparcie i dożywianie dzieci z placówek prowadzonych przez parafie i Parafialne Zespoły Caritas w Gorzowie Wlkp. – mówi koordynator aukcji – Zebrano do puszek 3407 zł, ale to jeszcze nie koniec wsparcia, ponieważ trwa aukcja charytatywna gadżetów przekazanych przez sportowców.

Link do aukcji

Podczas imprezy zostały wręczone odznaczenia przyznane przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Złotą Honorową Odznakę PZPS otrzymali: Sebastian Świderski, Roman Bartuzi i Stanisław Kuryś. Srebrna trafiła do (w kolejności alfabetycznej): Borówko Roman, Ciaszkiewicz Elżbieta, Ciaszkiewicz Marek, Gierczyński Krzysztof, Głuszak Jakub, Klimiuk Andrzej, Kobiałko Marcin, Kocik Krzysztof, Maciejewicz Paweł, Maciejewicz Radosław, Mariaskin Nikołaj, Matuszak Eryk, ks. Piasecki Jerzy, Wojczuk Jarosław, Zaroślińska-Król Katarzyna i Zarzycki Marcin. Medal PZPS Za wybitne zasługi w rozwoju Piłki Siatkowej otrzymał Zbigniew Wolski z Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej.

Po meczu odbył się piknik, gdzie przy wspólnym poczęstunku można było porozmawiać z siatkarzami czy zrobić pamiątkowe zdjęcie. Można było również podziwiać Puchary z Finałów Mistrzostw Świata, jak również trofea Stilonu Gorzów.