Hospicjum Caritas w Darłowie stawia na promocję idei hospicyjnej. Od września ruszył  przeprowadzany w szkołach cykl spotkań nt. funkcjonowania placówki. Pierwsze z cyklu spotkań odbyło się w gimnazjum w Darłowie, którego uczniowie – za sprawą swojej nauczycielki Anny Kwiatkowskiej – regularnie bywają w hospicjum biorąc udział w takich akcjach jak mycie okien, sadzenie kwiatów, czytanie chorym książek.

Drugie odbyło się w gimnazjum w Postominie. S. Nikodema Rewa ZsJM opowiadała o codziennym życiu w hospicjum, a także o wielu akcjach podejmowanych na rzecz placówki – kwestach, zbiórkach żywności, koncertach i przedstawieniach – zachęcając do podjęcia wolontariatu. Związana od lat z hospicjum Renata Lepper-Zalewska namawiała do włączenia się w kampanię Pola Nadziei, którą szkoły mogą podejmować na jesień i wiosnę – podczas sadzenia i sprzedaży żonkili.

S. Nikodema jest wdzięczna szkołom, które przyjęły ekipę z darłowskiego hospicjum. Jak zauważa, są  już pierwsze efekty tych spotkań – zgłaszają się nowi kandydaci do wolontariatu. – Wolontariat daje niesamowitą radość i wyzwala pokłady dobra. Dary, które są w nas złożone, odkrywamy służąc innym ludziom – przekonuje i zachęca: – Dopóki nie spróbujesz, nie będziesz wiedział, ile i co potrafisz. Jezus jest Źródłem Miłosierdzia, które nigdy się nie wyczerpuje, dlatego żyjąc w sakramentalnej łączności z Nim, możemy dawać innym coraz więcej.