Pod koniec września, we wrocławskiej Caritas gościliśmy ks. Marcina Iżyckiego, dyrektora Caritas Polska. Odwiedzając placówki i ośrodki Caritas Archidiecezji Wrocławskiej spotkał się z podopiecznymi i pracownikami.

Dyrektor Caritas Polska, ks. Marcin Iżycki wraz z ks. dyrektorem Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, ks. Dariuszem Amrogowiczem, odwiedzili Dom św. Józefa w Małkowicach. W mieszczącym się w nim Warsztacie Terapii Zajęciowej dyrektor Caritas Polska rozmawiał z uczestnikami oraz zwiedzał, m.in. pracownie, kuchnie i warsztat, w którym wykonywane są prace plastyczne. Był niezwykle zainteresowany tym, jakie aktualnie dzieła wykonują nasi podopieczni. W rozmowie z kierownikiem WTZ, zaznaczył, że bardzo zależy mu na zacieśnieniu współpracy między Warsztatami, tak aby wypracować wspólne stanowisko, które by mogło poprawić funkcjonowanie tego typu jednostek w naszym kraju.

W Zakładzie Opiekuńczo-Pielęgnacyjnym oraz w przygotowanym już do przyjęcia pacjentów somatycznie chorych Domu Opieki ks. Iżycki oglądał odnowione sale, wyposażone w nowoczesny sprzęt pielęgnacyjny, taki jak: otwierana wanna dla osób leżących czy sale z łazienkami przystosowanymi do obsługi pacjentów leżących. Zakład Rehabilitacji zaprezentował nowoczesny gabinet wyposażony w falę uderzeniową.

We Wrocławiu dyrektor Caritas Polska złożył wizytę w Łaźni, w której podziękował wolontariuszom, którzy swego czasu również byli bezdomni i korzystali z usług Łaźni a dziś w niej pomagają. W rozmowie z  s. Anetą, która zajmuje się, m.in. łaźnią ks. Dyrektor dowiedział się jak funkcjonuje magazyn odzieży, skąd i w jaki sposób jest ona pozyskiwana. W Jadłodajni spotkał się z osobami korzystającymi z kuchni, oraz pracownikami.

W biurze wrocławskiej Caritas wspólnie z pracownikami ks. Iżycki pomodlił się za dzieła i podopiecznych wrocławskiej Caritas.

Galeria

opr. Paweł Trawka