We wtorek 24 października 2017 r. o godz.: 10:00 w sali kina „Merkury” przy ul. Brzeskiej 43 w Białej Podlaskiej odbył się VI Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej.

Honorowy patronat nad festiwalem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser – Duda.

Podczas imprezy zaprezentowane zostały filmy stworzone przez osoby niepełnosprawne z placówek, których są beneficjentami (Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz fundacji i stowarzyszeń).

Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „niepełnoSPRAWNI i rodzina”, ukazana w dowolnych filmowych interpretacjach.

Festiwal miał na celu aktywizację oraz integrację środowisk osób niepełnosprawnych. W filmach ukazywane zostały emocje, uczucia, marzenia, ale też przeciwności i bariery, które osoby z niepełno sprawnościami muszę codziennie pokonywać. Udział w filmach pozwala rozwijać ich zainteresowania aktorskie, filmowe czy fotograficzne. Festiwal zgromadził wiele gości i osób niepełnosprawnych, którzy chętnie oglądali siebie, swoich kolegów i koleżanki w filmach. Towarzyszyły temu wielkie emocje, wzruszenie, radość.

Wydarzenie miało za zadanie integrację środowiska osób niepełnosprawnych oraz ukazanie ich zainteresowań, talentów, ale też uczuć i marzeń w odniesieniu do tegorocznej myśli przewodniej.

Po wręczeniu nagród wyświetlono filmową niespodziankę w ramach podziękowania za udział w Festiwalu. Była to premierowa emisja filmu „Twój Vincent Loving Vincent”.

 Wydarzenie wsparli:

  1. Firma JB Multimedia w Białej Podlaskiej
  2. Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej
  3. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej
  4. Firma Komunalnik w Białej Podlaskiej
  5. Firma Artykuły Elektryczne Hurt Detal Marta Kot w Międzyrzecu Podlaskim
  6. Studio Fotograficzne FOTOS w Białej Podlaskiej