Inauguracja programu „Polska dla świata” za nami

8 listopada w siedzibie Caritas Polska w Warszawie odbyła się konferencja prasowa inicjująca program „Polska dla świata”. W konferencji udział wzięli Dyrektor Caritas Polska – ks. Marcin Iżycki, Dyrektor polskiej sekcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKwP) – ks. prof. Waldemar Cisło oraz Piotr Rubik – autor oratorium „Z powodu Mojego Imienia”.

Gościem specjalnym na konferencji był Bashar – student z Aleppo, który przybliżył  uczestnikom trudną sytuację uczniów w Syrii. O tym, jak wygląda realizacja programów pomocowych Caritas Polska w Aleppo opowiedział  ks. Marcin Schmidt – sekretarz Caritas Polska.

Poprzez program „Polska dla świata” uwrażliwiamy społeczeństwo na biedę i trudną sytuację osób zmagających się z ciężarem wojny. Szczególnie chcemy pochylić się nad naszymi Braćmi i Siostrami z Bliskiego Wschodu. Organizatorami akcji są Caritas Polska oraz Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z firmą ATMA jako producentem wykonawczym.

Obecnie Syria łudząco przypomina zrujnowaną Warszawę z 1944 roku – zauważył ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska – Prowadzimy szereg projektów mających na celu pomoc syryjskim dzieciom, studentom, osobom starszym, m.in. „Rodzina Rodzinie”, w ramach którego pomagamy 85% chrześcijańskich rodzin z Aleppo. W programie „Polska dla świata” chcemy odbudować zniszczoną szkołę w Hims. Chcemy to zrealizować we współpracy z polskimi misjonarzami pracującymi na miejscu.

W ramach projektu odbędzie się trasa koncertowa, podczas której na wielu scenach polskich miast wybrzmi oratorium Piotra Rubika „Z powodu Mojego Imienia” z tekstami Zbigniewa Książka.

Wsparcie projektu to pomoc 1500 syryjskim dzieciom z Hims, które czekają na konkretny gest. Każdy z nas poprzez uczestnictwo w koncercie może stać się źródłem nadziei, że ich los może ulec poprawie i będą mogły kontynuować edukację.

Aby włączyć się w program wystarczy wybrać jedną z form pomocy: SMS o treści SYRIA pod numer 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT), przelew na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem SYRIA lub zakup charytatywnej cegiełki-biletu na koncerty w ramach trasy Piotra Rubika.

Więcej informacji na temat programu na:

www.polskadlaswiata.pl

www.facebook.com/pg/polskadlaswiata

www.twitter.com/pds_polska