Hospicjum Caritas im. Bp. Czesława Domina w Darłowie poszukuje nowych form wolontariatu. Od września ruszył więc projekt pod nazwą ,,Akademia Pomysłów”. – Akademia już się u nas przyjęła na dobre – cieszy się inicjatorka akcji s. Nikodema  Rewa ZsJM. – Artystyczne zajęcia, które w jej ramach prowadzimy kilka razy w tygodniu, integrują naszych chorych, wolontariuszy i  personel.

Siostra jest przekonana, że ta forma spotkań w murach hospicjum to szansa, szczególnie dla osób młodych, oswajania się z chorobą i cierpieniem. – Młodzi ludzie mają w sobie potrzebę podzielenia się dobrem, bycia wsparciem dla innych, chcą się angażować w pomoc. To skuteczny pomysł na uczenie się towarzyszenia, zawiązanie relacji, odkrycie swoich talentów i rozwijanie  dobrych cech osobowości – stwierdza s. Nikodema.