Mikołajkowa radość zapanuje już wkrótce w wielu klasach, dzieciaki będą się nawzajem obdarowywać drobnymi prezentami. A to dopiero początek prezentowego sezonu, wszak wkrótce Boże Narodzenie… Nie wszystkie dzieci będą z nadzieją spoglądać pod choinkę. Nasza paka może to zmienić!

Nasza klasowa paka może zrobić fantastyczną pakę dla dzieciaków. To bardzo proste. – Zamiast losować kolegów w klasie, którym wręczymy drobny upominek wspólnie przygotujmy pakę dla dzieciaków, którymi zajmuje się wrocławska Caritas – zachęca Michał Brzezicki, koordynujący akcję.

Akcja ma nie tylko przynieść uśmiech dzieciom, w których rodzinach jest ubogo z różnych względów, ale ma też walor wychowawczy. Chcemy aby nasze społeczeństwo było wrażliwe na słabszych i potrzebujących. Aby tak się stało trzeba takiej postawy uczyć już dzieci.

Aby akcja się udała potrzeba zwrócić uwagę na jedną bardzo ważną kwestię:

– Prosimy aby wszystkie zabawki, gry, puzzle i pluszami były nowe. Dziś nikt nie chciałby dostać starego misia czy obitego autka – podkreśla ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas

Prezenty rozda dzieciom św. Mikołaj 23 grudnia, w przededniu Wigilii Bożego Narodzenia. Pomagać mu będzie ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji.

Terminy:

• Zgłoszenie udziału w akcji do 20.11.2017, (zgłoszenia można dokonać drogą mejlową oraz telefonicznie). Po zgłoszeniu otrzymają Państwo materiały promocyjne.
  • Przeprowadzenie akcji od 15.11.2017 do 15.12.2017 r.
  • Odbiór paczek przez pracownika Caritas Archidiecezji Wrocławskiej
    od 29.11.201r. do 15.12.2017r.

Prosimy o potwierdzenie włączenia się w akcję.

Kontakt z koordynatorem akcji:

Michałem Brzezickim – 71 327 13 05; 668 021 036