W środę, 22 listopada br. w łaźni Caritas Diecezji Opolskiej dla osób bezdomnych w Opolu przy ul. Szpitalnej 3A, odbyła się konferencja prasowa. Przedstawiciele lokalnych mediów wysłuchali informacji na temat działalności łaźni w pierwszą rocznicę jej uruchomienia. W konferencji uczestniczyli ks. dr Arnold Drechsler – Dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej, Artur Wilpert – koordynator projektu łaźni oraz Monika Kocot – Naczelna Pielęgniarka NZOZ Caritas Diecezji Opolskiej. Placówka jest bardzo pozytywnie postrzegana przez mieszkańców stolicy województwa. Pełni nieocenioną rolę w życiu bezdomnych. Jest wizytówką placówek charytatywnych dla osób bezdomnych prowadzonych przez Caritas na terenie Opolszczyzny.

W załączeniu przedstawiamy szczegółowe sprawozdanie z rocznych rezultatów i kosztów działalności łaźni.

sprawozdanie

opr. Artur Wilpert