[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Żywiołowe pieśni gospel, wykonane przez artystów z Wielkiej Brytanii oraz Polski, złożyły się na charytatywny koncert Celebrete Gospel!, który odbył się 7 grudnia w kościele św. Maksymiliana w Aleksandrowicach. Dochód z biletów-cegiełek przeznaczony jest na wyposażenie i działalność Klubu dla Osób Niepełnosprawnych w Radziechowach. Placówka powstaje dzięki staraniom Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Ks. Robert Kasprowski, dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, wyjaśnił, że w 2016 roku Caritas otrzymała w użyczenie od parafii św. Marcina w Radziechowach Dom Rekolekcyjno-Pielgrzymkowy z przeznaczeniem na otwarcie Domu Dziennego Pobytu. – Od roku staramy się uruchomić placówkę, która oczekiwana jest przez rodziny z osobami niepełnosprawnymi, które ukończyły już edukację w szkołach życia’ i nie kwalifikują się do Warsztatów Terapii oraz innych tego typu placówek – opowiadał, przypominając, że uruchomienie Klubu wiąże się z kosztami adaptacji budynku, zakupu wyposażenia, zatrudnienia specjalistycznej kadry. Dyrektor zapowiedział, że placówka jest bardzo potrzebna, dlatego Caritas, m.in. przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy w Żywcu, zamierza otworzyć Klub jeszcze w tym roku. – Mamy nadzieję, że ten koncert i inne inicjatywy przybliżać nas będą nas do realizacji tego projektu – dodał dyrektor diecezjalnej Caritas. Podkreślił także, że koncert był także hołdem złożonym wolontariuszom, którzy bezinteresownie angażują się w dzieła charytatywne.

@CaritasBielsko

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]