10. edycja akcji „Warto być bohaterem” przyniosła kwotę w wysokości 23 000 zł. W poprzednich 9 latach tego przedsięwzięcia, dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, przekazaliśmy chorym i niepełnosprawnym 242 711 zł. Wsparliśmy w ten sposób czterdzieścioro siedmioro dzieci oraz najmłodszych z przedszkola w Republice Konga i sieroty w Kenii.

Tegoroczna akcja „Warto być bohaterem” zgromadziła  33 szkoły, których uczniowie zebrali 23 000 zł. Największą ofiarnością wykazała się Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu   (6594,00 zł) oraz Szkoła Podstawowa w Topólce (3521, 31 zł).

W czwartek, 8 lutego o godz. 11.00 podczas finału akcji „Warto być bohaterem” w toruńskim teatrze „Baj Pomorski”, z udziałem 300 uczniów, odbędzie się uroczyste wręczenie czeków osobom chorym i niepełnosprawnym oraz siostrom karmelitankom budującym szkołę w Burundi.

Pieniądze otrzymają:

1) 3000 zł – Łukasz Dudek z Torunia (34 lata)od 18 lat jest przykuty do łóżka w wyniku pobicia. Nie porusza się, sam nie je ani nie mówi.

2) 2500 zł – Jakub Świniarski z Lidzbarka Welskiego (19 lat) – od urodzenia ma padaczkę, porażenie mózgowe, niedowład kończyn górnych oraz nie widzi.

3) 2500 zł – Bartłomiej Wąsik z Torunia (19 lat) po wielu operacjach i rekonstrukcji kości czołowej w wyniku poinfekcyjnej deformacji twarzoczaszki, jego brat również choruje, tata nie żyje, a u mamy niedawno wykryto nowotwór. Czek odbierze nauczyciel Bartka, Krzysztof Rolirad.

4) 15 000 zł – na budowę szkoły w Burundi.

Wydarzenie muzycznie oprawią grupy taneczne z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu oraz Kamil Czeszel.

Zapraszamy serdecznie

prał. Daniel Adamowicz