Wolontariusze darłowskiego hospicjum Caritas zawiązali pierwsze koło koronkowe. Na datę inauguracji modlitewnej inicjatywy wybrali datę 15 lutego, czyli 43. rocznicę śmierci bł. ks. Michała Sopoćko, Apostoła Bożego Miłosierdzia.  Chcą modlić się za hospicjum, chorych i ich rodziny.

Koło koronkowe funkcjonuje podobnie do Żywego Różańca, z tym, że liczy 9 osób, które codziennie odmawiają Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz jeden z dziewięciu dni nowenny do Bożego Miłosierdzia, co miesiąc inny.

– Inicjatywie przyświecają słowa Pana Jezusa, który powiedział do św. Faustyny, a przez nią do nas: ,,Pozwól Mojemu miłosierdziu działać w Tobie” – wyjaśnia pomysłodawczyni akcji s. Nikodema Rewa ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, koordynatorka wolontariatu w darłowskim hospicjum.

Nikodema namawia kolejne osoby, by dołączyły do inicjatywy i tworzyły nowe koła, bez względu na to, czy mieszkają w pobliżu hospicjum czy nie.

Choć członkowie kół będą uczestniczyć w comiesięcznej formacji duchowej w hospicjum, to ci, którzy ze względu na odległość nie mogliby na takie spotkanie dotrzeć, otrzymają materiały formacyjne inną drogą.

Osoby, które chciałyby dołączyć do koła koronkowego mogą zgłosić się do s. Nikodemy Rewy osobiście lub telefonicznie pod nr. 660 141 052.