Caritas zebrała 100 mln zł na pomoc dla Ukrainy

Półtora miesiąca po rosyjskiej agresji na Ukrainę suma wpłat zebranych przez Caritas Polska na pomoc naszym zaatakowanym sąsiadom przekroczyła 100 mln zł. Ponad połowa tej kwoty – 50,8 mln zł jest już w diecezjalnych Caritas. Środki te zapewniają wsparcie dla ukraińskich uchodźców w Polsce i dla mieszkańców Ukrainy. Dzięki ogromnej ofiarności Polaków Caritas nieustannie zwiększa skalę i zasięg pomocy.
Czytaj więcej

Lubelska Caritas podsumowuje działania w związku z wojną w Ukrainie

Caritas Archidiecezji Lubelskiej swoje działania skoncentrowane na pomocy Ukrainie rozpoczęła już dzień przed wybuchem wojny, bo właśnie wtedy przekazaliśmy pierwsze 10 tys. zł na rzecz Caritas SPES Charków, której dyrektorem jest pochodzący z Lublina ks. Wojciech Stasiewicz. Uruchomiliśmy też na ich rzecz zbiórkę pieniędzy. Zupełnie nie spodziewaliśmy się wówczas, że już 12 godzin później obudzimy się w rzeczywistości wojennej.
Czytaj więcej

Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy

Ponad 7 tysięcy uchodźców z Ukrainy chcą ugościć hotele i obiekty Polskiego Holdingu Hotelowego podczas Śniadania Wielkanocnego, organizowanego wspólnie przez PHH i Caritas. Wydarzenie odbędzie się w dniu, w którym przypada Wielkanoc Kościołów wschodnich – 24 kwietnia, w różnych częściach Polski.
Czytaj więcej

Caritas dla dzieci z Ukrainy

Ośrodki Caritas przyjęły już ok. 700 dzieci i opiekunów z ukraińskich domów dziecka i zakładów rehabilitacyjnych, ewakuowanych po rosyjskiej agresji z 24 lutego.  Część dzieci z chorobami i różnymi rodzajami niepełnosprawności, została relokowana do specjalistycznych placówek w Polsce i za granicą. Wiele innych dzięki Caritas znalazło bezpieczny tymczasowy dom.
Czytaj więcej