Gdy głód zagląda w oczy. Caritas podwaja skalę pomocy dla ofiar kryzysu w Wenezueli

Z pogrążonej w kryzysie ekonomicznym Wenezueli emigruje coraz więcej ludzi. Poza granicami swego kraju żyje już ponad 5,6 mln Wenezuelczyków. Według szacunków UNHCR (agenda ONZ ds. uchodźców) w tym roku ich liczba może sięgnąć 8,9 mln. Najwięcej uciekinierów wybiera Kolumbię, dla której wyżywienie ogromnej rzeszy migrantów jest poważnym problemem. Z pomocą przychodzi Caritas Polska.
Czytaj więcej

Pierwsza Dama i dyrektor Caritas Polska we wspieranej przez Caritas szkole w Kairze

W dniach 29–31 maja, ks. dr Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, wraz z reprezentacją organizacji, wzięli udział w oficjalnej podróży pary prezydenckiej do Egiptu. Była to pierwsza wizyta polskiego prezydenta w tym kraju od 30 lat. W jej agendzie znalazło się spotkanie w szkole w Kairze, prowadzonej przez Misjonarzy Kombonianów, którą niedawno wsparła Caritas Polska.
Czytaj więcej

Mobilne kliniki dla szpitala w Jemenie

Wojna w Ukrainie nie zamroziła problemów w innych częściach świata. Wręcz przeciwnie – jej konsekwencje gospodarcze, w tym inflacja, pogłębiają trwające wcześniej kryzysy. Na przykład w Jemenie, gdzie brutalna wojna domowa toczy się już siódmy rok. Caritas Polska pomaga Jemeńczykom, którzy na skutek zbrojnego konfliktu mają utrudniony dostęp do służby zdrowia.
Czytaj więcej

Meksyk. U stóp Pani z Gwadelupy [MATERIAŁ Z KWARTALNIKA CARITAS]

Pracują w odległych regionach świata niosąc Dobrą Nowinę i pomoc materialną. Prowadzone przez siebie dzieła miłosierdzia zawierzają opatrzności Bożej, a siebie oddają w opiekę Matce Najświętszej. Tak jak posługujący w Meksyku ksiądz Grzegorz, dla którego szczególnie bliska stała się Matka Boża z Gwadelupy i którego w grudniu ubiegłego roku odwiedziła delegacja Caritas Polska. 
Czytaj więcej