W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w świebodzińskim sanktuarium odbyły się diecezjalne obchody Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, które były połączone ze świętem patronalnym diecezjalnej Caritas.

DSC03628

Uroczystościom przewodniczył bp Paweł Socha. – Cierpienie duchowe jest stokroć cięższe od cierpienia fizycznego. Samotność, odrzucenie, wzgarda, bezsens życia to tragizm straszny. Dlatego Ojciec Święty chce nam przypomnieć, że jest Ktoś kto nas kocha miłością nie ludzką: od-do, ale który nas kocha także jako grzeszników, także jako słabych.– mówił w homilii bp Paweł Socha.

– Jezus staje przed Tobą jako pełen miłości Bóg. Nie żeby nad Tobą panować, tylko w Tobie i z Tobą zwyciężać zło. Zwyciężać szatana. Na tym polega Boże Miłosierdzie. Kiedy stajemy przed Nim w takiej postawie wówczas nie musimy się bać – zwrócił się ks. Bp do zebranych.

Uroczystości poprzedziła modlitewna procesja spod pomnika Chrystusa Króla, skąd mieszkańcy Świebodzina i pielgrzymi z różnych stron diecezji przeszli do sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Na koniec procesji, tuż przed Mszą św., uczestnicy przeszli Bramę Miłosierdzia. Po liturgii zgromadzeni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Świętowanie zakończyła agapa przy kościele- pyszna zupa przygotowana przez pracowników i wolontariuszy diecezjalnej Caritas.