Dnia 1 czerwca br. odbyło się uroczyste poświęcenie ogrodu przy Diecezjalnym Domu Matki i Dziecka Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Poświęcenia dokonał Biskup Diecezji Sosnowieckiej ks. Grzegorz Kaszak. Wśród obecnych gości znaleźli się m.in.: General Menager Timken Polska Kazimierz Łydek oraz Klaudiusz Grochola, prezes Firmy “Szanta”.

Ordynariusz Sosnowiecki Ks. Biskup Grzegorz Kaszak odwiedzając Dom miał również okazję spotkać się z matkami i ich dziećmi oraz pracownikami Domu. Z okazji Dnia Dziecka, złożył życzenia i wręczył nie tylko maluchom, ale i ich mamom prezenty. Całość tej miłej, domowej atmosfery dopełnił wspólny, uroczysty obiad.

IMG_2799

Ogród Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka jest powodem do dumy Sosnowieckiej Caritas. Powstawał do listopada 2015 r. i był ostatnim etapem budowy Domu, która obejmowała: zmianę ukształtowania terenu i podłoża, nawodnienie, sadzenie roślinności wyznaczenie i wybrukowanie ścieżek, parkingów, podjazdów oraz całej infrastruktury wokół obiektu – oświetlenia, ławek, łącznie z najważniejszym elementem ogrodu – placem zabaw dla dzieci. Ta ogromna inwestycja była możliwa dzięki wsparciu Fundacji Timkena, która przeznaczyła na ten cel środki; profesjonalną realizacją inwestycji zajęła się firma F.P.H.U. “Szanta”, która pomogła w powstawaniu ogrodu.

Miejsce stworzone specjalnie dla najmłodszych mieszkańców Domu daje im możliwość do spotkań z rówieśnikami na placu zabaw, przebywania na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni i przyjaznych, bezpiecznych im roślin oraz obiektów wysokiej jakości i w pełni dla nich dostosowanych.