Perspektywa nadchodzących wakacji przysłania uczniom wrześniowy powrót do szkoły. Dla wielu rodziców wyposażenie dziecięcego tornistra to jednak trudne zadanie, mocno obciążające domowy budżet. Wrocławska Caritas od wielu lat organizuje akcję „Wyprawka dla żaczka” dzięki której w dziecięce ręce trafiają szkolne plecaki wyposażone w potrzebne każdemu uczniowi artykuły. Zachęcamy do włączenia się w tę szlachetną akcję.

Już dziś można podzielić się tornistrami, długopisami, zeszytami, kredkami, piórnikami i wszystkim tym co potrzebne jest małym żakom w nauce. Dary można przynosić do siedziby wrocławskiej Caritas przy ul. Katedralnej 7. Natomiast w sierpniu Caritas Archidiecezji Wrocławskiej wyruszy do sklepów, żeby, wraz z mieszkańcami Dolnego Śląska, wyposażyć w przybory szkolne przygotowane wcześniej plecaki dla najuboższych uczniów. W akcje z wielkim zapałem włączają się Parafialne Zespoły Caritas organizując kiermasze ciast i zbiórki artykułów szkolnych w parafiach.

Osoby, które chciałyby wesprzeć naszą akcję finansowo, mogą przekazać darowiznę na nasze konto bankowe z dopiskiem: Wyprawka dla żaczka 2016

Nr konta: PKO BP SA III O/Wrocław 24 1020 5242 0000 2102 0019 7863

Pary, przygotowującym się do sakramentu małżeństwa zachęcamy, aby zaprosiły gości do przyniesienia zamiast bukietów kwiatów, przyborów szkolnych, które wypełnią dziecięce tornistry.

Opr. Paweł Trawka

wyprawkadlazaczkaplakat