“Malujmy sercem oblicze naszego pana Jezusa Chrystusa”

Tak zakończył Ksiądz Radosław Walerowicz – Dyrektor Ośrodka Charytatywno – Edukacyjnego Emaus Mszę św. w intencji chorych i wolontariuszy Zespołu Domowej Opieki Hospicyjnej przy Caritas Diecezji Radomskiej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Coroczny Dzień Skupienia Wolontariuszy Hospicjum CDR odbył się 14.06.2016 r. we wtorek w Ośrodku Emaus. Konferencję wprowadzającą wygłosił  Ksiądz Tomasz Pastuszka, który  mówił  o bezsilności i  bezradności wobec choroby, o obliczu Boga w drugim człowieku. Przytoczył wiele fraszek, fragmentów wierszy. Prosił, aby: “pochylać  się nad miłosierdziem w Nas; nie może czynić miłosierdzia, ten kto, nie jest miłosierny wobec siebie”. Przez posługę cierpiącym, chorym przybliżamy się do Boga., bo to jest fundament miłosierdzia.

Była uroczysta Msza Św. sprawowana przez  Ks. Radosława Walerowicza, Ks. Mirosława Bandos – kapelana hospicjum, ks. Tomasza Pastuszkę w intencji wolontariuszy Hospicjum i chorych na stwardnienie rozsiane, którzy akurat przebywali w Ośrodku. Wspólna modlitwa tych, którzy posługują i tych, którzy potrzebują  tej pomocy (chorzy), była wspaniałym tłem formacyjnym.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Anioł Pański w intencji zmarłych i Koronka do Bożego Miłosierdzia, przypomnienie wywiadu ze ŚP. Ks. Janem Kaczkowskim pt. “Żyję na pełnej petardzie”  to były główne punkty programu Dnia Skupienia.

Podsumowaniem tego spotkania  formacyjnego  niech będzie  cytat:
“Kto nas jak listy w świat rozesłał
i docelowy adres zatarł
Wędrówki nie możemy przerwać
nim nie znajdziemy adresata”
a tym adresatem niech będzie  Bóg.

opr. Caritas Diecezji Radomskiej