Matki i dzieci z Centrum Kryzysowego nabierają sił na wakacyjnych wycieczkach.

Letnie wycieczki to sposób na wypoczynek i integrację. Taki program letni zaproponowali pracownicy Caritas mieszkańcom domu dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi “Nadzieja” w Koszalinie. Pod koniec lipca matki wraz z dziećmi wyjechały do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w pobliskim Manowie, zaś tydzień później, 2 sierpnia udały się do Łeby do Rodzinnego Parku Dinozaurów.

Wycieczka do Łeby miała charakter zarówno rozrywkowy jak i edukacyjny – powiedziała Judyta Kosiec, koordynator Centrum Kryzysowego dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi. – Nasi podopieczni mogli z bliska spotkać żywe zwierzęta, poznać rodzaje drzew i roślinność lasu.

Koordynatorka zapewniła, że ani dzieci, ani ich mamy się nie nudziły, bo atrakcji w parku było mnóstwo. – Największą był dla dzieci ogromny plac zabaw, zaś miłośnicy przepraw i wspinaczek zdobyli linaria i mini-ścieżki. Było dużo śmiechu i radości. Pogoda dopisała, wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Czekamy na kolejny wspólny wyjazd.

Tekst: Katarzyna Matejek

Zdjęcia: Judyta Kosiec