Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edward Dajczak objął nad akcją patronat honorowy oraz włączył się do niej bezpośrednio – skompletował dwie wyprawki dla dzieci ze świetlicy Caritas, działającej po sąsiedzku z domem biskupim.

V__5937

Na akcję Caritas odpowiedziała redakcja “Gościa Niedzielnego”. W centrali Caritas przekazała wyprawki szkolne dla 3 uczniów.

Z początkiem września Caritas finalizuje zbieranie wyprawek szkolnych. Wciąż jednak są rodziny, które czekają na pomoc. Jak informuje Magdalena Szubstarska, koordynatorka akcji, w tym roku Caritasowi uda się obdarować wszystkich potrzebujących, bowiem na apel o wsparcie “Tornistra” odpowiedziało wielu darczyńców.

– Cieszymy się, że tak wiele instytucji i firm odpowiedziało na nasz apel – powiedział dyrektor Caritas ks. Tomasz Roda przekonany, że to pokazuje wciąż ważną rolę rodziny w społeczeństwie. – Akcja trwa od lat i wciąż wielu ludzi ma na uwadze potrzeby rodzin, dla których wyprawienie dziecka do szkoły jest dużym wydatkiem.

Dyrektor cieszy się także z tego, że z odzewem spotkała się także kampania internetowa “Tornistra”. – Udało nam się dotrzeć do darczyńców, którzy zechcieli wpłacić pieniądze na rzecz akcji za pośrednictwem internetu. Wiele osób skorzystało z oferty naszej specjalnej strony internetowej i wybierając jeden z wariantów zakupiło wyprawki szkolne, tornistry lub komplet.

 Tekst: Katarzyna Matejek

Zdjęcia: Katarzyna Matejek, Magdalena Szubstarska